26 Nisan 2016 Salı

ÇELİK YAPILAR İÇİN YANGIN YALITIM HARCIÇelik yapıların yangına karşı dayanımının mutlak surette sağlanması gerekir.Bu gereklilik sonucu birtakım malzemeler üretilerek çeliğin yangına dayanımı artırılmıştır.
Çimento esaslı bağlayıcılar,vermikulit ve kimyasal katkılardan oluşan,sadece suyla karıştırıldığında sprey olarak uygulanabilen,yüksek stabiliteye ve sağlam bir yapıya sahip,dış hacimlerde de kullanılan çelik karkas yangın yalıtım malzemeleri de çelik için son derece uygun yangın yalıtım malzemeleridir.

Bu malzemeler yangın hasarlarını minimuma indirir ve yapının yangından zarar görerek yük taşıma kapasitelerini kaybetmesini önler.Neme karşı son derece dayanıklıdırlar.Hidrokarbon yangınlarında kullanılabilmektedir.

 Yangın Yalıtım harçları;

Selüloz ve hidrokarbon yangınlarında
Çelik yapıların yangına karşı korunmasında kullanıldığı gibi,beton,tuğla duvar ve alçı üzerine yüzey hazırlık şartlarına dikkat edilerek uygulanabilirler.Dış mekan uygulamalarında rahatlıkla kullanılabilirler.Depoların,tesislerin v.b yapıların dışarıdan gelecek yangın etkisine karşı korunmasında.
  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder